Софи для дитячої кімнати. Який вибрати?
Софа у дитячій кімнаті — це універсальна м’яка меблі, яка служить місцем для повсякденних ігор, відпочинку і нічного сну. При виборі виробу багато батьків у першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд, ігноруючи різноманітні деталі. Щоб забезпечити комфорт і безпеку для малюка, пріоритетною має бути функціональність меблів. Далі ми детальніше розповімо про параметри, які слід враховувати при покупці дитячої софи.
Які бувають софи для дитячої кімнати?
У кімнаті для дитини виглядають відповідно тільки прямі і кутові софи. До перших відносяться класичні моделі, які можуть бути різних розмірів. Вони займають мало місця в зібраному стані, а в розібраному вигляді забезпечують багато спального місця. Прямі софи сумісні з багатьма механізмами трансформації, тому ви зможете обрати оптимальний варіант під свої фінансові можливості.
Кутові моделі підійдуть тільки для просторих кімнат. Залежно від площі і планування приміщення, софу можна поставити в кут або по центру. Багато моделей мають висувні ящики для компактного зберігання речей, постільного білизни та іграшок.
Обираємо механізм трансформації дитячої Софи
У дитячих софах використовуються такі механізми складання і розкладання:
- Єврокнижка. Найбільш зручний варіант для дітей. Для розкладання софи достатньо потягнути на себе сидіння і опустити спинку. Крім того, багато єврокнижок мають нішу для речей.
- Виїзний. Щоб розкласти софу, досить потягнути сидіння на себе, а спинка автоматично опуститься і сформує повноцінне спальне місце.
- Дельфін. Для розкладки потрібно просто потягнути за ручку, і прихована платформа, ніби вискакує з-під сидіння. Цей механізм частіше використовується в кутових моделях.
- Акордеон. Софа складається з трьох секцій, які розкладаються за допомогою ручки на спинці. Справитися з таким завданням зможуть діти з віку 7 років.
При виборі м’якої меблі також зверніть увагу на такі моделі: софа-крісло, кушетка і тахта. Це компактні софи, які гармонійно впишуться в інтер’єр невеликої кімнати і подарують дітям приємний сон.
Безпека і комфорт
Щоб уникнути травмонебезпечних ситуацій, враховуйте такі фактори:
- Відсутність гострих кутів;
- Наявність якомога більшої кількості м’яких елементів;
- Наявність м’яких бічних бортиків (для дітей 3-5 років);
- М’яке наповнення — поєднання пружинних блоків та різних марок пінополіуретану.
Щоб маленький дитина без проблем дістався до спального місця, купуйте конструкцію висотою не більше 75 см.
Дизайн дитячої меблі
Багато хлопчиків хочуть бачити софу у вигляді машинок і літаків або з зображенням супергероїв і тварин. Дівчаткам подобається меблі у формі карети і палацу, а також вироби з малюнками ляльок. Якщо ви купуєте товар на довгі роки, відмовтеся від подібних моделей. Смаки дітей швидко змінюються, тому підростаючому дитині не захочеться спати на вишуканій софі. Краще обирайте класичну модель без яскравих відтінків. За думкою психологів, настроювати на сон допомагають нейтральні відтінки: бежевий, синій, салатовий, помаранчевий або сірий. Ні в якому разі не купуйте софу червоного кольору, оскільки дуже яскраві відтінки відволікають від сну і викликають депресію.